Karate: energie en respect
Thomas begon al jong met karate. In groep 3 startte hij met karate, vooral omdat zijn broer de sport ook deed. Voetbal deed hij toen nog, maar al snel bleek waar zijn echte passie lag.
“Karate paste gewoon beter bij mij. Ik kon daar mijn energie in kwijt en dat voelde meteen goed.”
Wat Thomas zo aanspreekt in karate, is de combinatie van respect en intensiteit. In een wedstrijd geef je alles en raak je elkaar vol, maar na afloop is er altijd respect. Daarnaast biedt de sport ruimte om een eigen stijl te ontwikkelen. Thomas omschrijft zichzelf als een dominant reactieve vechter: “Ik probeer eigenlijk altijd iemand uit de tent te lokken en aan het werk te zetten.”
Een week vol topsport
Thomas traint grotendeels in Rotterdam, waar hij ook onderdeel is van de nationale selectie, en meerdere keren per week bij Aleco. Alles bij elkaar is dat ongeveer veertien uur training per week. Zijn week is strak gepland met krachttraining, karatetrainingen, personal training en één rustdag.
Die trainingsbelasting combineert hij met zijn studie fysiotherapie. Deadlines vallen regelmatig samen met trainingskampen of wedstrijden, wat soms pittig is.
“Dan ging ik eerst trainen, daarna stage lopen en vervolgens weer trainen. Dat was zwaar, maar ook leerzaam.”
De stap naar senioren en het belang van begeleiding
Thomas heeft al mooie prestaties neergezet. In één seizoen werd hij tweede op de Wereldkampioenschappen, vocht hij voor een podiumplek op het EK en in de Youth League. Daarna kreeg hij twee blessures, waardoor hij tijdelijk uit de roulatie was. Dit jaar maakte hij bovendien de overstap naar de seniorencategorie, een grote stap in zijn carrière.
Het niveau ligt hoger en fouten worden sneller afgestraft. Juist in deze fase wordt duidelijk hoe belangrijk goede begeleiding is, zowel fysiek als mentaal.
“Ik dacht eerst dat ik deze trainingen niet echt nodig had, maar nu merk ik dat ik in wedstrijden veel langer gas kan blijven geven.”
Krachttraining als onmisbare schakel
Bij Aleco werkt Thomas met twee trainingsschema’s: één voor basiskracht en één met HIIT, gericht op conditie en verzuring uitstellen. In het begin was hij sceptisch.
“Ik dacht eerst dat ik deze trainingen niet echt nodig had, maar nu merk ik dat ik in wedstrijden veel langer gas kan blijven geven.”
De persoonlijke aanpak bij Aleco maakt voor hem het verschil. Schema’s kunnen aangepast worden en er is altijd ruimte om te overleggen.
“Begeleiding is gewoon heel fijn. Je kunt aangeven wat je nodig hebt en daar wordt echt naar geluisterd.”
Mentaal sterker worden
Naast het fysieke aspect werkt Thomas ook aan zijn mentale kracht. Samen met Thijs Rentier bespreekt hij hoe hij mentaal sterker kan worden in wedstrijden en wie hij is naast de sport.
“Het is fijn om daarover te praten in een vertrouwde omgeving. Dat helpt me om rustiger en zekerder te worden in wedstrijden.”
Gedreven door passie
Wat Thomas drijft, is zijn passie voor karate. Hij wil doorgaan zolang het vuurtje brandt en is bereid hard te werken om de top te bereiken. Daarbij speelt zijn familie een grote rol.
“Mijn opa kijkt echt elke wedstrijd mee achter de laptop. Dat geeft me extra motivatie.”
Het verhaal van Thomas laat zien dat topsport een totaalplaatje is. Met de juiste combinatie van sport, krachttraining, mentale begeleiding en een sterk team om je heen leg je de basis om als topsporter te blijven groeien. Bij Aleco staat die totale begeleiding centraal en dat is precies wat nodig is om de volgende stap te zetten.
Houd Thomas en zijn prestaties in de gaten via onze social media!